Sold
The EsplanadeFLOOR 5FLAT S
Registration Number:21020802060155
|Transaction Date:19/01/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LamLeung梁連妹
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-046684)
Sold

1/1
PRICE
$6.2 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $19,018 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 19/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
371
Walking toTuen MunStation
13 Min(s)
Address/ Area
101 Yip Wong Road