Sold
The EastborneFLOOR 27FLAT C
Registration Number:07513490
|Transaction Date:04/06/1998
PRN:C1139587
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
Sold

1/1
PRICE
$2.18 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $6,503 /sq.ft.
Gross Area
475sq.ft.
Buy $4,583 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 04/06/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toShau Kei WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
51 Shau Kei Wan Main Street East