Sold
The EastborneFLOOR 11FLAT B
Registration Number:08030700360025
|Transaction Date:18/02/2008
PRN:B9012998
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
Sold

1/1
PRICE
$1.93 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $5,759 /sq.ft.
Gross Area
475sq.ft.
Buy $4,059 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 18/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toShau Kei WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
51 Shau Kei Wan Main Street East