Sold
The EastborneFLOOR 7FLAT A
Registration Number:07515209
|Transaction Date:04/06/1998
PRN:B6326935
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$1.83 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $4,493 /sq.ft.
Gross Area
579sq.ft.
Buy $3,157 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 04/06/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toShau Kei WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
51 Shau Kei Wan Main Street East