Sold
The EastborneFLOOR 21FLAT A
Registration Number:10081201690279
|Transaction Date:23/07/2010
PRN:C1139573
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$2.99 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $7,344 /sq.ft.
Gross Area
579sq.ft.
Buy $5,161 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 23/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toShau Kei WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
51 Shau Kei Wan Main Street East