Sold
The Castle Bay House A3NO. 6/18HOUSE A3
Registration Number:19053102510014
|Transaction Date:06/05/2019
PRN:B8675901
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTang鄧嘉麗
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-560233)
Sold

8/10
PRICE
$19.3 M
Saleable Area
1,505sq.ft.
Buy $12,826 /sq.ft.
Gross Area
2,330sq.ft.
Buy $8,283 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 06/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02-1988-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
43 Block(s)
Total Units
43
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6-18 Lok Chui Street