Sold
The Carmel House 28NO. 168HOUSE 28
Registration Number:23071100880139
|Transaction Date:16/06/2023
PRN:D4393923
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MeiKwok郭美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-263518)
PRICE
$17.8 M
Saleable Area
1,172sq.ft.
Buy $15,185 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 16/06/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
50 Block(s)
Total Units
178
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
168 Castle Peak Road Tai Lam