Sold
The BrentwoodFLOOR 12FLAT B
Registration Number:10100701440040
|Transaction Date:29/09/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/3
PRICE
$29 M
Saleable Area
1,113sq.ft.
Buy $26,056 /sq.ft.
Gross Area
1,556sq.ft.
Buy $18,638 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 29/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Repulse Bay Road