Sold
The AveryFLOOR 15FLAT D
Registration Number:13031502390222
|Transaction Date:25/02/2013
PRN:D2364645
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/2
PRICE
$3.97 M
Gross Area
313sq.ft.
Buy $12,669 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 25/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toSung Wong ToiStation
2 Min(s)
Address/ Area
16 Hau Wong Road