Sold
The AveryFLOOR 8FLAT D
Registration Number:13043000540097
|Transaction Date:18/04/2013
PRN:D2364440
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/2
PRICE
$3.73 M
Saleable Area
224sq.ft.
Buy $16,661 /sq.ft.
Gross Area
313sq.ft.
Buy $11,918 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 18/04/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toSung Wong ToiStation
2 Min(s)
Address/ Area
16 Hau Wong Road