Sold
The AveryFLOOR 9FLAT A
Registration Number:13032101480028
|Transaction Date:11/03/2013
PRN:D2364450
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/2
PRICE
$5.28 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $17,285 /sq.ft.
Gross Area
423sq.ft.
Buy $12,491 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 11/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toSung Wong ToiStation
2 Min(s)
Address/ Area
16 Hau Wong Road