Sold
Tak Man BuildingFLOOR 14FLAT C
Registration Number:09021706
|Transaction Date:19/09/2003
PRN:A6522565
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
Sold

1/1
PRICE
$808 K
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $2,519 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $1,924 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 19/09/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
116
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
29 Tak Man Street