Sold
Tak Man BuildingFLOOR 14FLAT B
Registration Number:15030400700025
|Transaction Date:18/02/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
Sold

1/1
PRICE
$4.1 M
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $12,956 /sq.ft.
Gross Area
392sq.ft.
Buy $10,459 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 18/02/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
116
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
29 Tak Man Street