Sold
Tak Man BuildingFLOOR 7FLAT C
Registration Number:11072902390061
|Transaction Date:13/07/2011
PRN:B9558758
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
Sold

1/1
PRICE
$2.6 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $8,106 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $6,190 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 13/07/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
116
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
29 Tak Man Street