Sold
Tak Bo Garden Block GFLOOR 7FLAT G3
Registration Number:25091601370093
|Transaction Date:26/08/2025
PRN:C0892711
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/9
PRICE
$2.93 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $10,389 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $7,855 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 26/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road