Sold
Tak Bo Garden Block FFLOOR 7FLAT F4
Registration Number:26012201890364
|Transaction Date:16/01/2026
PRN:B4083860
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/9
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
253sq.ft.
Buy $11,465 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $8,683 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 16/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road