Sold
Cosmopolitan Estates Tai Ying Building (block N)FLOOR 4FLAT 6
Registration Number:24091301560028
|Transaction Date:06/09/2024
PRN:B4265754
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$2.56 M
Saleable Area
274sq.ft.
Buy $9,327 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $7,014 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 06/09/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street