Sold
Tai Wah HouseFLOOR 6FLAT B
Registration Number:13010301740095
|Transaction Date:24/12/2012
PRN:A5954162
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
PRICE
$3.46 M
Saleable Area
429sq.ft.
Buy $8,056 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 24/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
71
Walking toPrince EdwardStation
5 Min(s)
Address/ Area
94 Prince Edward Road West