Sold
Cosmopolitan Estates Tai Wah Building (block Q)FLOOR 11FLAT 3
Registration Number:26041000800129
|Transaction Date:27/03/2026
PRN:A7109771
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

14/24
PRICE
$2.87 M
Saleable Area
265sq.ft.
Buy $10,839 /sq.ft.
Gross Area
345sq.ft.
Buy $8,319 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 27/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street