Sold
Tai Tam GardenFLOOR 1NO. 11
Registration Number:06710284
|Transaction Date:19/07/1996
PRN:A2624947
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
PRICE
$14.92 M
Saleable Area
1,891sq.ft.
Buy $7,889 /sq.ft.
Gross Area
2,500sq.ft.
Buy $5,968 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 19/07/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
7
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Tai Tam Road