Sold
Tai Shun HouseFLOOR 7FLAT D
Registration Number:11020700700076
|Transaction Date:28/01/2011
PRN:A0974357
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyHui許偉通
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-593531)
PRICE
$2.05 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $6,567 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 28/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
198
Walking toSai Wan HoStation
4 Min(s)
Address/ Area
4 Hong Cheung Street