Sold
Cosmopolitan Estates Tai Moon Building (block G)FLOOR 13FLAT 2
Registration Number:21082301080510
|Transaction Date:13/08/2021
PRN:B4184275
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$4.02 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $12,326 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $9,687 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 13/08/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street