Sold
Cosmopolitan Estates Tai Moon Building (block G)FLOOR 3FLAT 10
Registration Number:19071600410018
|Transaction Date:08/07/2019
PRN:A6454927
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$4.38 M
Saleable Area
320sq.ft.
Buy $13,701 /sq.ft.
Gross Area
410sq.ft.
Buy $10,683 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 08/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street