Sold
Tai Ming HouseFLOOR 5FLAT G
Registration Number:09339242
|Transaction Date:08/09/2004
PRN:B6160081
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlisonHui許祖蕙
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-122182)
PRICE
$700 K
Saleable Area
380sq.ft.
Buy $1,842 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $1,458 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 08/09/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
197
Walking toTai KooStation
4 Min(s)
Address/ Area
9 Greig Road