Sold
Tai Kwun MansionFLOOR 10NO. 452
Registration Number:08325732
|Transaction Date:06/02/2001
PRN:A1471991
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$1.05 M
Saleable Area
625sq.ft.
Buy $1,679 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 06/02/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
71
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
442-452 Lockhart Road