Sold
Tai Kwun MansionFLOOR 13NO. 452
Registration Number:10042202440303
|Transaction Date:29/03/2010
PRN:A1472011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.75 M
Saleable Area
544sq.ft.
Buy $5,059 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 29/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
71
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
442-452 Lockhart Road