Sold
Cosmopolitan Estates Tai Kung Building (block D)FLOOR 2FLAT 3
Registration Number:12121402380317
|Transaction Date:21/11/2012
PRN:A6372268
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
288sq.ft.
Buy $6,864 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $5,425 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 21/11/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street