Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 17FLAT D
Registration Number:15061001270010
|Transaction Date:11/05/2015
PRN:A0957863
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$4.88 M
Saleable Area
329sq.ft.
Buy $14,816 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $11,270 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 11/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street