Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 23FLAT D
Registration Number:13032202430137
|Transaction Date:08/03/2013
PRN:A0957905
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$5.32 M
Saleable Area
329sq.ft.
Buy $16,152 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $12,286 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 08/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street