Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 2FLAT D
Registration Number:25012301310058
|Transaction Date:10/01/2025
PRN:B6176223
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
329sq.ft.
Buy $10,626 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $8,083 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 10/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street