Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 10FLAT C
Registration Number:08574522
|Transaction Date:12/12/2001
PRN:C0775504
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$1 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $3,056 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $2,309 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 12/12/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street