Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 11FLAT D
Registration Number:06041000880226
|Transaction Date:24/03/2006
PRN:A0957829
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$1.13 M
Gross Area
433sq.ft.
Buy $2,610 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 24/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street