Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 12FLAT A
Registration Number:07662502
|Transaction Date:24/12/1998
PRN:A0957391
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/2
PRICE
$1.3 M
Gross Area
433sq.ft.
Buy $3,002 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 24/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street