Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 18FLAT C
Registration Number:06703170
|Transaction Date:17/07/1996
PRN:A0957729
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $5,119 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $3,868 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 17/07/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street