Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 1FLAT B
Registration Number:26042701310067
|Transaction Date:20/04/2026
PRN:B8862430
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/11
PRICE
$5.6 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $17,114 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $12,933 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 20/04/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street