Sold
Tai Hong BuildingFLOOR 5FLAT B
Registration Number:10030802650201
|Transaction Date:22/02/2010
PRN:B5073848
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$2.23 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $6,815 /sq.ft.
Gross Area
433sq.ft.
Buy $5,150 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 22/02/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
1D Holland Street