Sold
Tai Hong Building Block BFLOOR 3FLAT B14
Registration Number:09040802570023
|Transaction Date:04/03/2009
PRN:A7215224
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
PRICE
$860 K
Saleable Area
325sq.ft.
Buy $2,646 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 04/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
192
Walking toKwun TongStation
3 Min(s)
Address/ Area
28-30 Yuet Wah Street