Sold
Tai Hang Terrace Block AFLOOR 4FLAT 2
Registration Number:19051701580089
|Transaction Date:10/05/2019
PRN:B8790942
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/10
PRICE
$13.45 M
Saleable Area
567sq.ft.
Buy $23,710 /sq.ft.
Gross Area
661sq.ft.
Buy $20,348 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 10/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road