Sold
Tai Hang Terrace Block AFLOOR 17FLAT 3
Registration Number:16112401370032
|Transaction Date:18/11/2016
PRN:B8079902
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$11.86 M
Saleable Area
576sq.ft.
Buy $20,595 /sq.ft.
Gross Area
668sq.ft.
Buy $17,754 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 18/11/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road