Sold
Cosmopolitan Estates Tai Fu Building (block A)FLOOR 2FLAT 4
Registration Number:12090301030046
|Transaction Date:23/08/2012
PRN:B9549760
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$1.77 M
Saleable Area
288sq.ft.
Buy $6,129 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $4,844 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 23/08/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street