Sold
Tai Foo HouseFLOOR 2FLAT H
Registration Number:11092201840013
|Transaction Date:02/09/2011
PRN:A0976010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyHui許偉通
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-593531)
PRICE
$2.35 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $7,522 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 02/09/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
198
Walking toSai Wan HoStation
3 Min(s)
Address/ Area
6 Hong Cheung Street