Sold
Cosmopolitan Estates Tai Fong Building (block J)FLOOR 4FLAT 3
Registration Number:09463341
|Transaction Date:10/01/2005
PRN:A4716026
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$520 K
Saleable Area
288sq.ft.
Buy $1,803 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $1,425 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 10/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street