Sold
Cosmopolitan Estates Tai Chung Building (block K)FLOOR 11FLAT 3
Registration Number:09072402100086
|Transaction Date:30/06/2009
PRN:B9333211
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$1.06 M
Saleable Area
288sq.ft.
Buy $3,692 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $2,918 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 30/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street