Sold
Cosmopolitan Estates Tai Chuen Building (block P)FLOOR 3FLAT 5
Registration Number:18020502290308
|Transaction Date:30/01/2018
PRN:A4719568
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$3.82 M
Saleable Area
319sq.ft.
Buy $11,989 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $9,205 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 30/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street