Sold
Sunrise HouseFLOOR 14FLAT B
Registration Number:09453070
|Transaction Date:15/01/2005
PRN:B8955161
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$2.12 M
Saleable Area
462sq.ft.
Buy $4,587 /sq.ft.
Gross Area
582sq.ft.
Buy $3,639 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 15/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
66
Walking toCentralStation
10 Min(s)
Address/ Area
21-31 Old Bailey Street