Sold
Sunrise HouseFLOOR 22FLAT C
Registration Number:05080502710025
|Transaction Date:27/07/2005
PRN:A1695321
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$2.28 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $7,304 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $4,750 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 27/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
66
Walking toCentralStation
10 Min(s)
Address/ Area
21-31 Old Bailey Street