Sold
Sun Ho CourtFLOOR 9FLAT B
Registration Number:09042402310025
|Transaction Date:31/03/2009
PRN:A2871328
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JimmyLam林劍鳴
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-046001)
PRICE
$1.05 M
Saleable Area
254sq.ft.
Buy $4,133 /sq.ft.
Gross Area
416sq.ft.
Buy $2,524 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 31/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toCauseway BayStation
7 Min(s)
Address/ Area
29-31 Tung Lo Wan Road