Sold
Sun Ho CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:09141048
|Transaction Date:12/02/2004
PRN:A2871206
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
PRICE
$930 K
Saleable Area
254sq.ft.
Buy $3,661 /sq.ft.
Gross Area
416sq.ft.
Buy $2,236 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 12/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toCauseway BayStation
7 Min(s)
Address/ Area
29-31 Tung Lo Wan Road