Sold
Sun Ho CourtFLOOR 14FLAT B
Registration Number:07110502450059
|Transaction Date:15/10/2007
PRN:B8474925
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
PRICE
$1.73 M
Saleable Area
254sq.ft.
Buy $6,810 /sq.ft.
Gross Area
416sq.ft.
Buy $4,159 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 15/10/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toCauseway BayStation
7 Min(s)
Address/ Area
29-31 Tung Lo Wan Road