Sold
Victoria Skye Star Waves Tower 5FLOOR GFLAT E
Registration Number:18020501830078
|Transaction Date:12/01/2018
PRN:D3760598
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/13
PRICE
$28.73 M
Saleable Area
1,072sq.ft.
Buy $26,798 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 12/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
822
Walking toKai TakStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Muk Ning Street